Széchényi 2020

Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Projekt Osztály


Új múzeumpedagógiai programokkal gazdagodik a Varázstorony

A Specula Csillagvizsgáló múzeumpedagógiai programjainak fejlesztése a TÁMOP-3.2.8.B-12/1-2012-0042 projekt keretében valósul meg.


Új múzeumpedagógiai programokkal gazdagodik a Varázstorony

 

A Specula Csillagvizsgáló múzeumpedagógiai programjainak fejlesztése a TÁMOP-3.2.8.B-12/1-2012-0042

 

Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás: 19. 970. 606.-Ft
A projekt időtartama: 15 hónap
Projekt kezdete: 2014. 04. 02.
Kedvezményezett: Eszterházy Károly Főiskola

 

A Varázstorony 2006-ban jött létre, a Csillagászati Múzeum területének és tevékenységének bővítésével, innentől látogatható a Planetárium, az interaktív kísérletekkel berendezett Varázsterem, és a 2012-től önálló teremmel rendelkező a Rendhagyó órák sorozata. A 2013-ban elnyert, Az egri Varázstorony infrastruktúrájának iskolabarát fejlesztése c. pályázat alapozza meg jelen projektünk módszertani fejlesztéseit.

 

A Specula Csillagvizsgáló múzeumpedagógiai programjainak fejlesztése a TÁMOP-3.2.8.B-12/1-2012-0042 projekt keretében valósul meg. Az Eszterházy örökségre építő, a legújabb technológiákat alkalmazó oktatási tevékenység segítségével a látogatók a programok alatt az új ismeretátadási módszerekkel szórakozva tanulhatnak.

 

A pályázat célja, a formális oktatás eszközrendszerét kiegészítve múzeumpedagógiai programokkal a gyermek- és ifjúsági korosztály tanulási aktivitásának, eredményességének elősegítése, az egész életen át tartó tanulás stratégiájának erősítése a nem formális és informális tanulás révén, együttműködés a közoktatási intézményekkel, múzeumpedagógiai jó gyakorlatok továbbfejlesztése, terjesztése, képesség- és kompetenciafejlesztés, a közösségépítés.

 

A projekt eredményeként új arculatot nyer a Varázstorony, 4 új intézményi együttműködést kötünk, 8 új múzeumpedagógiai órát, 3 múzeumi napot, 2 új műhelyfoglalkozást, 2 speciális múzeumi foglalkozást nyújtunk a sérült diákok számára és 10 új tematikus foglalkozást dolgozunk ki az érdeklődők számára. Az eddigi 13320 diák látogatói számot 14700 főre kívánjuk emelni.

 

Elindult a múzeumpedagógiai programok fejlesztése, tematikák kidolgozása:

 

 

A projekt keretében megvalósítandó beszerzések:


- 1 db Celestron NexStar hordozható távcső a küldő helyszíneken történő megfigyelésekhez,
- bútorok, foglalkoztató asztalok, padok,
- minőségi kiállítások rendezéséhez paravánok,
- a foglalkozások megtartásához vegyszerek, laboratóriumi kiseszközök, írószerek,
- a rendezvényekhez a marketing eszközök (plakátok, szórólapok, pólók).


< Vissza